Kanał

niedziela, 12 maja 2019

Europejski Piknik Rowerowy do Nasutowa - 11 maja 2019r.

Od kilku lat w okolicach 9 maja, czyli Dnia Europy w pięknym, położonym nieopodal Lublina Nasutowie, a dokładnie w Europejskim Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw organizowany jest Europejski Piknik Rowerowy.

Impreza masowa, otwarta dla wszystkich chcących sportowo, a przede wszystkim rowerowo świętować Dzień Europy. Tegoroczna edycja tego wydarzenia była organizowana z dwóch miast - Lublina i Lubartowa. Uczestnicy pikniku spotkali się właśnie w Nasutowie.
Nasza rowerowa ekipa w liczbie 11 uczniów pod opieką p. Artura Chrzanowskiego i p. Zbyszka Milanowskiego wyruszyła spod szkoły o godzinie 7:30. Tegoroczna wiosenna pogoda bywa dla koła rowerowego bardzo kapryśna i nieprzewidywalna. Pierwszy rajd został odwołany. Niestety tym razem mogło być podobnie. Ciemne wiszące nisko chmury nie dodawały nam otuchy przed trudnym wyzwaniem, jakie postawiliśmy sobie na sobotni dzień. Trasa, jaką mieliśmy do pokonania, tj. 50 km w niesprzyjających warunkach pogodowych wywoływała w nas rozterki. Podjęliśmy decyzję. JEDZIEMY !  Okazało się, że ryzyko opłaciło się w przekroju dnia. Może i deszcz i gęste chmury przetaczały się nad okolicą, jednak MY szczęśliwie zawsze trafialiśmy na okno pogodowe, tak - że w końcu rajdu mieliśmy tylko słońce nad horyzontem. Pierwszym etapem rajdu było dotarcie do Lublina  na miejsce zbiórki uczestników pikniku obok restauracji McDonalds. Byliśmy tam jako jedni z pierwszych, więc czasu na odpowiednie zestawy nie zmarnowaliśmy. Chociaż w plecakach były inne zestawy przygotowane przez rodziców, to jednak zostawiliśmy je na późniejszy czas.
Następnie pod opieką doświadczonych rowerzystów ze Stowarzyszenia "Rowerowy Lublin" pod eskortą policji  udaliśmy się wszyscy jedną wielką kolumną rowerzystów na kolejny etap rajdu - 17 kilometrowy odcinek do Nasutowa.
Czekały tam na wszystkich darmowe atrakcje, m.in:
• Żyroskop - Trenażer Lotów Samolotowych;
• Bumper Ball - gra w piłkę w pompowanych bańkach zakładanych na tułów, bańka sięga do kolan i można w niej wykonywać wszelkiego rodzaju przewroty i akrobacje;
• Marsz Farmera (wyścigi w 5-cio osobowych workach);
• poczęstunek Nasutowskie Piknikowe Specjały:
Po odpoczynku, posiłku i zabawie ( co widać na załączonych zdjęciach) udaliśmy się w dobrych humorach w drogę powrotną.
Należy podkreślić ogromną dyscyplinę i harmonię jazdy w grupie.  Determinację i chęć sprawdzenia się, swoich możliwości i możliwości sprzętu. Egzamin dla wszystkich uczestników wypadł celująco. Jest to obiecujący prognostyk przed kolejnymi planowanymi wycieczkami rowerowymi koła rowerowego "Fabryka wycieczek".  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza