Kanał

niedziela, 22 września 2019

Pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata 22 września 2019r

W intensywnych promieniach słońca późnego lata 2019r. w niedzielny poranek 22 września przed budynkiem szkoły zrobiło się gwarno i tłoczno. Byli to entuzjaści jednośladów, którzy odpowiedzieli na apel koła rowerowego "Fabryka wycieczek" utworzenia rodzinnego peletonu uczniów i rodziców naszej szkoły.


Głównym celem naszej imprezy była popularyzacja aktywnego wypoczynku, upowszechnianie sportu rodzinnego, upowszechnianie jazdy rowerowej jako formy rekreacji i aktywnego wypoczynku oraz integracja społeczności szkolnej. Start i meta rajdu zostały wyznaczone na placu szkolnym Szkoły Podstawowej w Bychawie Impreza rowerowa skierowana była głównie do rodziców i dzieci - uczniów szkoły podstawowej. Organizatorzy na plakatach zaznaczali, że mile widziani będą również chętni poruszający się rowerami nauczyciele. Warunkiem koniecznym dla wszystkich było posiadanie sprawnego roweru i dokonanie zgłoszenia w dniu rajdu oraz przywiezienie na start dobrego humoru. Trasa rajdu wyznaczona została lokalnymi drogami naszej gminy i była typowo rekreacyjną, pozwalającą nacieszyć się jazdą rowerową wszystkim uczestnikom wyjazdu. Bychawa - Łęczyca - Leśniczówka - Gałęzów - Zaraszów to główne przystanki naszej jazdy ku jesieni, której oznaki są już coraz bardziej widoczne na szlakach otaczającej nas przyrody. 22 września to nie tylko ostatni dzień lata, ale również dzień bez samochodu, dzień otwarcia globalnego szczytu klimatycznego i dwa dni po wielkim strajku ekologicznym młodzieży w Polsce i na całym świecie w obronie naszej planety- Ziemi.
Szacunek dla przyrody, zachowania proekologiczne jesteśmy winni wszyscy kształtować i walczyć o ich przestrzeganie.
W miłej atmosferze mijając różne osobliwości i ciekawe miejsca dotarliśmy po przejechaniu 23 km na plac szkolny, gdzie najmłodsi uczestnicy wykorzystali  swoje rowery do gier i zabaw rowerowych ku uciesze opiekunów. Rywalizowali w zabawach: Kto dalej dojedzie; Minuta; Wyścig żółwi; Mistrzowski zespół.  Dzięki współpracy  z Europejskim Domem Spotkań Fundacji Nowy Staw w Lublinie byliśmy w stanie odpowiednio docenić uczestników i zwycięzców turnieju rowerowego.

Dla wszystkich rowerzystów bez względu na wiek i posiadany rower - uczestników peletonu rodzinnego za aktywne spędzenie ostatniego dnia lata podziękowania organizatorów.
Wydarzenie rowerowe końca lata" Pierwszy Rodzinny Peleton Rowerowy" o godzinie 13:00 dobiegło końca. Jutro już jesień. I też jeździmy - dla siebie, dla zdrowia, dla naszej planety Ziemi. Oby na rowerach było nas jak najwięcej. Do zobaczenia może za rok, a na szlakach rowerowych jak najczęściej.
Na koniec dla wszystkich krótki quiz: Jakiego znaku drogowego występującego w kodeksie ruchu drogowego nie spotkamy w naszej gminie?  Wybierz właściwą odpowiedź.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz